Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 14.06.2017 17:54:53 

Zahradní jezírka

Vzduchování‚ ozón

VZDUCHOVÁNÍ A OZÓN  PRO ZAHRADNÍ JEZÍRKA 


Ozonizátor je zařízení, které vyrábí ozón (O3 - trojmocný kyslík). Ozón ve vodě působí jako vysoce účinná desinfekce, ničí choroboplodné zárodky, včetně kvasinek a bakterií. Účinek ozónu se výrazně projevuje i v celkovém výrazném projasnění vody a odstraněním zápachu. Díky trvalému přísunu O3 do nádrže, je celá rybí osádka chráněna dlouhodobě, ne jednorázově! Účinnost ozónu je již známa po dlouhou řadu let, ale až v poslední době se na trhu objevila zařízení, která jsou technicky uzpůsobena pro použítí v chovech okrasných ryb

Kyslík ve vodě
Postarejte se o dostatek kyslíku ve Vašem rybníčku a filtru. Voda se musí pohybovat a prokysličovat, aby mohla zdravě žít. Je potřeba si uvědomit, že kyslík potřebují ryby a bakterie na podporu čisticího procesu jak v letě, tak v zimě.
Voda musí v jezírku neustále proudit tak, aby volně procházela mezi vodními rostlinami, které se tak průběžně čistí a zároveň filtrují samotnou vodu. Drobné nečistoty pak vodní mikroorganismy rozloží na základní prvky, které slouží jako potrava pro rostliny. Pro odpovídající čistotu je nezbytný vysoký obsah kyslíku ve vodě. Pokud je ho málo, samočistící proces se omezí, nebo docela zastaví.
Nejvhodnější na provzdušnění jsou dmychadla a kompresory, nebo např. pěnový sloupec, který promíchává vzduch z okolí s rybniční vodou. Dalšími prostředky jak okysličit vodu jsou např. stříkací figury, či vzduchovací čerpadla.
Doporučujeme 10 - 30 litrů/ min. vzduchu na 10000 l vody v jezírku.
V zimě dáváme vzduchovací kámen do hloubky max. 40 - 50 cm, aby se nenarušily teplotní pásy pro správné zazimování ryb.
Pravidelným vzduchováním v zimě se jezírko zbavuje škodlivých plynů. Vzduchování pro zahradní jezírka a rybníčky


 

 

TOPlist